Bangkok en Kanchanaburi
Door: PG
Blijf op de hoogte en volg Paul Monique en Jerken
16 Juli 2013 | Thailand, Kanchanaburi
Eindelijk Wifi en terug in bewoond wereld. Dus Wi-Fi en de mogelijkheid om jullie beetje bij te praten.
Vrijdagavond aangekomen in Bangkok met Emirates, een geweldige maatschappij. Het vliegtuig uit e dan die temperatuur en vochtigheid. Even wennen. Na zonder problemen de douane gepasseerd te zijn gelukkig ook alle rugzakken ongeschonden meegekomen. Eerst een ATM gezocht om geld te pinnen en dan op naar de Skytrain om zo in centrum van Bangkok te belanden. Met taxi (pas de derde wilde op de meter rijden), naar hotel vlakbij Kao San Road, DE back-packerswijk van Bangkok. Twee keurige kamers, spullen achtergelaten en lopend de stad in. Via steegjes en straatjes, langs allerlei stalletjes waar allerlei etenswaren worden verkocht beland in eettentje. Omgebouwde garagebox, met bediening door mevr zelf met plastic zak als koksmuts op haar hoofd. Onze eerste echte thaise curry, heerlijk. Op straat allerlei fruit gekocht en op hotel kamer opgegeten.
Zaterdag onze wijk beetje verkend, al gauw aangesproken door allerlei behulpzame (?) Thai die onze plattegrond volgetekend hebben met zaken die we moesten zien. TukTuks geregeld en daar gingen we…. Van de ene liggende boeddha naar de smiling boeddha, de lucky en de staande boeddha (45 mtr). Ook even langs export centrum met edelstenen (krijgen de tuktuk chauffeurs benzine voor) en op naar et volgende. In tourist office tickets voor nachttrein (as woensdag) geregeld en excursie voor 3 dagen naar Kantchanaburi geregeld. Uiteindelijk zelfs met 5 man in één tuktuk en zo geëindigd in Chinatown. Lekker gegeten ook, rondgelopen en terug naar hotel.
Zondag om 7uur opgehaald met minibus. Eerst naar de Floating Market van Damnoem Sadoeak. Vanuit bootjes wordt van alles verhandeld en allerlei heerlijk ruikende thaise gerechten klaargemaakt en verkocht. Hierna verder met bus en onderweg na een lunch afgezet buj JEATH museum in Kanchanaburi bij de brug over de river Kwai. JEAth staat voor de overleden krijgsgevangenen die gewerkt hebben aan de Birma spoorlijn in 1942 uit Japan, Engeland, Australië, Holland en Thailand.
Ook over de beroemde brug gelopen. Daarna volgende stop. Tiger Temple. Een boedisten tempel omgebouwd tot safari park waar je met tijgers (echte met hand grootgebrachte en overdag slapende (?)) tijgers kon aaien en op de foto kon. Poos rond gewandeld en toen naar Sai Yok waterval. Mooie waterval waaronder mensen aan het zwemmen waren. Heerlijk maar heelaas nu zelf geen zwemkleding beschikbaar. Gids stelde ons gerust want morgen….
Uiteindelijk beland in drijvend restaurant waarna we met een longtailboat naar drijvend hotel gebracht zijn op de river Kwai. . Hier zullen we twee nachten slapen. Hotel is erg Thai, toilet met emmer water er naast om dan met een schaaltje water door te spoelen, gat in de vloer…. Je wilt het niet allemaal weten. De kinderen springen lekker in de rivier om te zwemmen maar moeten zorgen dat ze drie pontons verder snel aanhaken omdat ze ander de boor voorbij zijn en dan…
Maandag
Vanochtend om acht uur opgehaald om naar nationaal pa rk Erawan te gaan. Hier liggen zeven watervallen binnen 5 km van elkaar. Een flinke wandeling en klim door bamboe bos, over rotsen en door water heen. Uiteindelijk zwemmen in de zevende in heerlijk schoon water. Om ons heen allemaal vissen die zodra je in het water stapt vasthaken aan je benen, voeten en rest van je lichaam om dode huidcellen er af te eten. Een eerst enge en schrikachtig (het gevoel…) ervaring maart later wel bijzonder. In Nederland betaal je een vermogen voor deze wellness behandelingen en hier doen vissen tot wel 30 cm hetzelfde.
Daarna terug gewandeld en bij verschillende watervallen even gezwommen. Op tijd terug bij het busje voor de lunch. Weer op drijvend restaurant in de rivier Kwai.
Na de lunch zijn we naar de Hellfire pas gebracht. Een gedenkplaats voor alle arbeiders en krijgsgevangenen die hier aan de birma spoorlijn hebben gewerkt. E en bijzondere indrukwekkende locatie. Alle achtergronden belicht en met name dat de Japanners hier in 1943 een 450 km lange spoorlijn hebben aan gelegd in 15 maanden om via deze spoorlijn India aan te vallen. Hierbij zijn meer dan 100.000 lokale arbeiders maar ook 18.000 Nederlanders en 50.000 andere krijgsgevangen om het leven gekomen. Hell fire pas was een dieptepunt bij deze aanleg. Om zonder gereedschap, met hamers en schoffels deze doorgang door de enorme rotsen te maken…. Nogmaals heel indrukwekkend. Vanavond gegeten aan boort van ons floating riverhouse en de rest van de avond lekker zitten bomen met andere bezoekers en de nieuw aangekomen groep. Later meer..
-
16 Juli 2013 - 19:17
Marijke:
Wat leuk om dit allemaal te lezen!
Blijf jullie volgen hoor en ik kan niet wachten om de foto's te zien!
Geniet & liefs voor jullie allemaal! -
16 Juli 2013 - 21:56
Jacques:
Mooi verhaal!
En dan nu de foto's nog, we zijn benieuwd hoor!
-
17 Juli 2013 - 16:49
Mies:
Haha, mooi! Brings back memories. Ben benieuwd hoe het verder gaat.
Sawadee !!
Mies -
18 Juli 2013 - 19:34
Minke:
SUPPER om dit allemaal te lezen, uit het verhaal maak ik op dat jullie en
heleboel meemaken.'' spannend '' Thijmen ik weet niet wanneer je dit leest, maar alvast van Harte Gefeliciteerd
met je verjaardag of nog Gefeliciteerd met je verjaardag. veel plezier samen -
19 Juli 2013 - 15:31
Fam Elfring:
Veel plezier,en leuk om mee te kijken/lezen naar jullie belevenissen. Geniettttttttttttt Lieve groetjes van ons allemaal. -
21 Juli 2013 - 12:18
Ellen En Geert:
Super leuke foto's en reisverslagen....geniet er nog maar lekker van met z'n allen ! xxxx groetjes Geert en Ellen xxxx
Reageer op dit reisverslag
Je kunt nu ook Smileys gebruiken. Via de toolbar, toetsenbord of door eerst : te typen en dan een woord bijvoorbeeld :smiley